Neděle, 2 dubna, 2023
aktualne

I při malé půjčce je třeba velká opatrnost

on

Takzvaná půjčka do výplaty je vhodné řešení v případě, že jste jeden měsíc nevyšli s penězi. Ale i při půjčení malého obnosu mohou nastat později velké potíže.

Nevyšli jste s penězi do další výplaty? Pak se nabízí snadné a rychlé řešení. Tento problém může být způsoben mnoha okolnostmi. Nečekaným výdajem za porouchané zařízení vašeho bytu nebo například oprava automobilu, na kterou nemůžete uplatnit pojistku.

  • Pokud je vám jasné, že se jedná pouze o výjimečnou záležitost a další měsíc bude opět vše v pořádku, pak můžete využít možnost, kterou je půjčka do výplaty.
  • Je to jednoduché a rychlé.
  • Stačí si spočítat, kolik finančních prostředků potřebujete a poté o ně prostě požádat některého nebankovního poskytovatele.

Tato nebankovní půjčka může být v řádu několika stovek korun. Splatit můžete postupně anebo najednou. Záleží vždy na dohodě mezi oběma stranami.

Pozor na nesolidní věřitele                       

Přesto, že se bude jednat například o tisíc korun, může vás nebankovní půjčka bez registru a potvrzení příjmu dostat také snadno a rychle do velkých problémů. A to v případě, že špatně zvolíte jejího poskytovatele. Při hledání jakéhokoliv finančního produktu v nebankovní sféře se vždy řiďte tím, jestli je vámi vybraný věřitel uveden v seznamu České národní banky. Pokud tam není, pak se nejen o solidního věřitele a raději od něj rychle pryč.

  • U bankovních věřitelů je to o trochu snazší.
  • Jestliže chcete získat hypotéku a předem se dozvědět, co vás po uzavření smlouvy čeká, pak nahlédněte na webové stránky, kde je uvedena hypoteční kalkulačka.
  • Ta vám prozradí základní informace, podle kterých se dobře zorientujete.

Ve všech případech si ale žádost o úvěr nebo jakoukoliv půjčku žádá vaši osobní zodpovědnost. Je třeba dopředu vědět, že budete moci splácet anebo najdete jinou krajní možnost, jak svým závazkům dostát. Jednou z nich je například půjčka se zástavou nemovitosti. Dají se tak získat finanční prostředky, které vám pomohou ze složité situace bez větších následků. Nebo můžete požádat někoho příbuzného, zda byste s ním mohli v případě nouze počítat.

Mohlo by Vás zajímat

Za golfem do Řecka

Ať už jste zkušený profesionál, nebo nadšený amatér své vášně se nemusíte vzdát ani o letní dovolené. Chození po greenu lze pohodlně kombinovat s...