Čtvrtek, 8 prosince, 2022
aktualne

Než koupíte nosič kol, prozradíme vám, jaké typy existují

on

Rozhodli jste se, že uděláte radost vám i vaší rodině a pořídíte si nosič kol na auto? Jedná se jistě o skvělé rozhodnutí, které vám pomůže převézt kola z bodu A až do bodu Z. A to je jistě skvělá možnost, jak se dostat na krásný cyklovýlet dál od vašeho bydliště a jeho okolí, kde už to jistě znáte. Klidně kola převezte až za hranice, například do Rakouska, kde je nádherná příroda jako stvořená pro cyklisty všech věkových kategorií. Než ale vyberete, prozradíme vám, jaké existují typy nosičů.

Kde budete chtít kola převážet

Záleží na vás, kde budete chtít kola převáte. Máte totiž tři možnosti. Těmi jsou: na střeše vozu, na pátých dveřích nebo na tažném zařízení. Každé z nich má značné výhody, ale i nevýhody. První typ, který si mírně rozebereme, je nosič kol na střechu. Jedná se o levnější způsob převozu kol, ale pokud jste menší dáma, která neuzvedne kola nad hlavu, tento nosič pro vás nemusí být vhodný.

Mírnou nevýhodou je, že musíte být opatrní na boční vítr při jízdě autem. Navíc se mírně změní spotřeba paliva. Také si dávejte pozor, pokud budete chtít vjet do podzemních garáží. Myslet byste také měli na to, na co nosiče upevníte. Máte na střeše vozu hagusy? Upevněte na ně příčníky, na které dáte držáky na kola. Pokud hagusy nemáte, stačí koupit pouze příčníky, které se instalují pod lem střechy.

Druhý typ nosičů

Druhý způsob, který je také velmi oblíbený, je nosič kol na tažné zařízení. Takový nosič se upevňuje poměrně snadno a rychle. To stejné platí i pro kola. Jízda s ním vás nijak neomezí. Dokonce i spotřeba paliva zůstane stejná jako doposud. Co je určitě potřeba, je třetí poznávací značka na nosič. Jedná se o jeden z nejbezpečnějších převozů kol.

Třetí typ nosiče

Jde o nosič kol na páté dveře. Elegantní řešení, které ale nelze uplatnit na veškerá vozidla. Nejlépe bude držet na SUV a jiných větších autech, jako jsou menší dodávky a další. I zde zůstává spotřeba stejná. Ovšem je potřeba počítat s tím, že budete mít zhoršený výhled přes zadní okno.

Mohlo by Vás zajímat

Online srovnávače šetří lidem tisíce ročně, jak fungují?

K rychlejší digitalizaci ve finančních službách bezpochyby přispěla situace kolem pandemie koronaviru, se kterou se Česká republika v posledních letech potýká. Omezené úřední hodiny, hygienická opatření...