Středa, 1 února, 2023
aktualne

Prodej firem: Nový majitel může pokračovat ve vaší vizi

on

Prodej firem rozhodně nemusí znamenat konec vašeho podnikání. Můžete vybrat zájemce, který přirozeně naváže na vaše vize. Firma tak bude ve zkušených rukách, a přitom bude pokračovat dle vašich představ.

Priority

Pokud je vaše firma na prodej, je třeba si hned na začátku určit pravidla. Tedy v případě, že vám záleží na tom, jaká bude budoucnost firmy. Neváhejte využít služeb specialistů, kteří vás procesem prodeje provedou, zvládnete společně všechny formality, a hlavně najdete perfektního zájemce o vaši firmu. Pro aktivní firmy na prodej mohou být nastavena různá kritéria. Často jde například o to, aby investor neutlumil činnost firmy, nezměnil její směřování, či aby vaši lidé nepřišli o práci. Detaily prodeje záleží už pouze na vás. Prodej firem ovšem někdy není více než prodej podílu na trhu. V takovém případě bývá prioritou cena, kterou dostanete za prodej aktivních firem.

Ocenění podniku

Ať už je pro vás cena firmy prioritou, či nikoliv, správně ocenění podniku je velmi důležité. Jde o takzvanou valuaci. Nezávislé ocenění firmy pro vás zajistí specialista, která má v oboru bohaté zkušenosti. Vychází tak ze své praxe, všech dostupných informací a také aktuálního stavu ekonomické situace v České republice i ve světě. Ocenění podniku kopíruje reálnou cenu, odpovídá tedy ceně, kterou lze na trhu opravdu získat.

Výběr zájemce

Specialisté na prodej firem mají k dispozici širokou databázi potenciálních zájemců. Mohou tak oslovit ty, které zajímá váš podnik a zároveň jsou ochotní vyhovět vašim požadavkům ohledně budoucnosti firmy. Ve spolupráci jsou vždy důležité společné zájmy, nastavení pravidel a vyladění všech kroků a detailů, které prodej společnosti provází.

Pokud se rozhodnete prodat svou firmu, nezůstávejte na to sami. S pomocí odborníků dosáhnete toho nejlepší výsledku.

Mohlo by Vás zajímat

Web hosting: typy, funkcie a ako si vybrať ten správny

Ak plánujete vytvoriť vlastnú webovú stránku, portál alebo internetový obchod, budete potrebovať web hosting. Toto je miesto, kde sú uložené všetky potrebné informácie a...