Úterý, 4 října, 2022
aktualne

Rychlá půjčka online – na ruku i pro dlužníky

on

Získat peníze okamžitě je snem mnoha klientů, kteří si chtějí půjčit. A není to nemožná. Rychlá půjčka online se řadí mezi oblíbené půjčky pro dlužníky i pro bonitní klienty běžných bank. Jak rychlá půjčka online funguje a kde získat půjčky bez registru na ruku?

Rychlá půjčka online – pro všechny a z pohodlí domova

Rychlá půjčka online se v posledních letech stala velmi oblíbenou u nebankovních společností. Ke sjednání takové stačí počítač nebo mobilní telefon s připojením k internetu a během několika málo minut máte sjednanou půjčku z pohodlí domova. Ani banky nezůstaly s touto nabídkou pozadu, aby nepřišly o klienty.

Rychlá půjčka online v bance podléhá stejným schvalovacím procesům jako půjčka sjednávaná na pobočce. To mimo jiné znamená, že si banka zkontroluje bonitu klienta v registru dlužníků, zda nemá negativní splátkovou historii. Pokud ano, půjčku mu s největší pravděpodobností neschválí.

Pro půjčky pro dlužníky je nutné si dojít (samozřejmě jen obrazně) do nebankovní instituce. I ty si prověřují klienty v registru dlužníků, ale půjčku u nich může získat i klient s negativním záznamem. To se většinou projeví na vyšších úrocích a RPSN i méně výhodných smluvních podmínkách a třeba pokutách za předčasné splacení.

Půjčky bez registru na ruku

Dostat se do kolotoče půjček, splátek a případně exekucí nemusí být vůbec složité. Stačí jedna nezaplacená pokuta za jízdu načerno, která se z původních několika stovek korun může vyšplhat na desítky tisíc. A i lidé v exekuci (a možná právě oni obzvlášť) někdy potřebují rychle peníze.

Půjčky pro dlužníky fungují velmi podobně jako půjčky pro bonitní klienty, takže peníze věřitel zasílá na bankovní účet klienta. Přes bankovní účet se také někdy prověřuje bonita. Problém nastává, pokud má klient exekuci na plat, který mu chodí právě na běžný účet. V takovém případě není žádoucí, aby se exekutor dozvěděl o další půjčce, proto mnozí klienti volí právě půjčky bez registru na ruku. Co se týká sjednání, je to opět rychlá půjčka online, ale peníze si klient převezme v hotovosti bez nutnosti mít bankovní účet.

Další možnosti půjčky pro dlužníky – jak si správně vybrat?

Půjčky pro dlužníky se od půjček pro běžné klienty s nepoznamenanou dluhovou historií liší především přísnějšími podmínkami. Velmi často se ve smluvních podmínkách vyskytují sankce (např. pokuta za předčasné splacení nebo za mimořádnou splátku), klienti musí počítat také s vyššími úroky nebo RPSN. Přesto jsou půjčky pro dlužníky populární.

Kromě výše zmíněné půjčky bez registru na ruku jsou samozřejmostí také půjčky na bankovní účet. Ve hře ale mohou být i mnohem nebezpečnější půjčky na směnku nebo půjčky, které vyžadují ručení majetkem. U těchto produktů je potřeba být velmi opatrný, protože je velmi jednoduché dostat se do násobně horším potíží.

V každém případě ať už je pro vás tou pravou rychlá půjčka online nebo si raději vyberete půjčky bez registru na ruku, vždy si dobře přečtěte smlouvu. Pro zjištění výše splátek se hodí také úvěrová kalkulačka, která je většinou dostupná online přímo na stránkách poskytovatele půjčky. Zárukou výhodné půjčky pro dlužníky jsou také pozitivní recenze ostatních klientů. Ať už hledáte cokoliv, přejeme vám šťastnou ruku při výběru a dostatek finančních prostředků na splácení svých závazků.

Mohlo by Vás zajímat