Úterý, 26 září, 2023
aktualne

Vlastníte kavárnu? Tohle by v ní nemělo chybět

on

Kavárny jsou nejen místem, kde se lidé setkávají, ale také místem, kde si mohou vychutnat skvělou kávu, zažít unikátní zážitek a odpočinout si po náročném dni. Kvalita kávy je samozřejmě klíčová, ale to není vše, co může ovlivnit celý zážitek z návštěvy kavárny. Jak ale vytvořit příjemné a nezapomenutelné prostředí pro vaše zákazníky? To vám poradíme v dnešním článku.

Pohodlí je základ

Kavárna by měla být pro zákazníky příjemným místem, kde se mohou uvolnit a vychutnat si svou kávu. Kromě kvalitního nápoje by měla být kavárna vybavena pohodlným nábytkem, správným osvětlením a příjemnou atmosférou, kam se budou vaši zákazníci rádi vracet.

Latte art jako ze škatulky

Kvalitní káva je samozřejmostí, ale je důležité si uvědomit, že zákazníci si kromě chuti cení také vzhledu. Práce s mlékem je pro baristu velmi důležitá, protože kvalitní latte art dokáže zvýšit zážitek z pití kávy a přinést zákazníkům pocit luxusu. Pro ty, co kávě příliš neholdují, mějte v zásobě i různé alternativy, jako je např. kvalitní sypaný čaj nebo třeba dokonalou horkou čokoládu.

Snažte se o vynikající zákaznický servis

Kvalitní zákaznický servis je klíčový pro úspěch kavárny – baristé by měli být ochotni poskytnout svým zákazníkům rady a doporučení ohledně výběru kávy a možné přípravy, být pozorní k potřebám zákazníků a bez ptaní nabídnout sklenici vody nebo poskytnout informace o aktuální kávě na mlýnku.

Vsaďte na svůj styl

Každá kavárna by měla mít svůj vlastní styl, jméno a osobnost, proto se snažte najít něco, co bude vaši kavárnu odlišovat od ostatních. Pomoci si můžete zajímavým designem interiéru, ukázáním vaší sbírky z cest nebo originální nabídkou, která může zahrnovat např. kávové koktejly.

Nabídněte sezónní novinky

Kavárna by měla pravidelně inovovat svou nabídku a přinášet nové nápoje, dezerty a další produkty – to zákazníky přiláká a dá jim novou příležitost ochutnat něco nového. Součástí inovace nabídky může být také sezónní nabídka, například s variantami speciálních nápojů na Vánoce nebo na letní období – co takhle zajímavé kombinace domácích sirupů do limonád?

Pokud vlastníte kavárnu nebo sníte o jejím zprovoznění, nebojte se zahrnout naše tipy a snažte se být co nejvíce kreativní, inovativní a stále zlepšujte nabídku a servis – to vám totiž zcela jistě pomůže udržet si stávající zákazníky a přilákat nové.


Přidejte se k nám a rozvíjejte své dovednosti. Nabídka zaměstnání Servírka kavárny je zde!


Mohlo by Vás zajímat

Cestovní pojištění pro vysokohorskou turistiku: Dejte si pozor na nadmořskou výšku

Asi všem utkvěla v paměti kauza českých turistů, kteří na přelomu léta a podzimu loňského roku vystoupali na náročný pákistánský vrchol Rakapoši. Údiv ovšem nevyvolala...